Küpsisepoliitika

Küpsised on automaatsed protseduurid, mille abil kogutakse andmeid internetikasutaja teatud eelistuste kohta veebilehe külastamisel, et kasutajat oleks hiljem võimalik korduva külastajana ära tunda, seeläbi ta internetikasutust isikustada ja navigeerimine kiiremaks muuta. 
 

Küpsiste liigid

Alljärgnevalt on kirjeldatud küpsiste liigitust vastavalt nende omadustele:

 

a) Olenevalt neid haldavast ettevõttest:

-       Meie: küpsised saadetakse kasutaja arvutisüsteemi arvutist või domeenist, mida haldab redaktor, millest kasutaja soovitud teenust pakutakse.
-       
Kolmandad pooled: küpsised saadetakse kasutaja arvutisüsteemi arvutist või domeenist, mida ei halda redaktor, vaid kolmas ettevõte, mis küpsiste kaudu saadud andmeid töötleb.

 

b) Olenevalt aktiivsuse kestusest:

-       Sessioonipõhised: koguvad ja salvestavad andmeid ajal, kui kasutaja veebilehel viibib.
-       Püsivad: andmed jäävad arvutisüsteemi ning neid võidakse vaadata ja kasutada perioodi vältel, mille on määranud küpsiste eest vastutav isik.

 

c) Olenevalt otstarbest:

 -       Tehnilised: võimaldavad kasutajal navigeerida, kasutades veebilehte, platvormi või rakendust ning neil pakutavaid erinevaid valikuid või teenuseid, kontrollida veebiliiklust ja andmeedastust, tuvastada sessiooni, siseneda piiratud ligipääsuga aladesse, pidada meeles tellimust moodustavaid elemente, tellimust töödelda, registreerida taotlusi või üritusel osalemisi, kasutada navigeerimisel turvaelemente, salvestada videote või audiofailide levitamiseks sisu või jagada sisu sotsiaalmeedias.
 -       Eelistuste küpsised: võimaldavad kasutajal vastavalt oma arvutisüsteemi teatud kriteeriumidele, näiteks keelele, veebilehitsejale, lehele sisenemise piirkonna seadetele jne pääseda ligi eelnevalt määratletud üldiste omadustega teenustele.
 -       Analüüsiküpsised: võimaldavad vaadelda ja analüüsida veebilehtede kasutajate käitumismustreid (näiteks mõõta veebilehtede aktiivsust, seadistada kasutajate navigatsiooniprofiile), et teenusekasutajate eelistuste analüüsi alusel parandusi sisse viia.
 -       Reklaamiküpsised: võimaldavad vastavalt kriteeriumidele, nt toimetatud sisu või reklaamide kuvamissageduse alusel, hallata veebilehel asuvaid reklaampindu.
 -       Käitumusliku reklaami küpsised: võimaldavad hallata veebilehel asuvaid reklaampindu ja salvestada kasutajate käitumisega seotud teavet, mis on saadud veebilehe kasutamisharjumuste pideval jälgimisel, mis omakorda laseb välja töötada kasutaja konkreetse profiili ning vastavalt sellele reklaami kuvada.

 

Küpsiste deaktiveerimine

Kasutaja saab veebilehitsejat seadistada, et see vaikimisi küpsiste kasutamise keelaks. 

Kui kasutaja otsustab küpsiste kasutamise keelata, võivad teatud võimalused olla piiratud.

Küpsiste blokeerimise ja kõrvaldamise protseduur võib erinevate veebilehitsejate puhul olla erinev, seega võite valikuid igal ajal muuta vastavalt oma veebilehitseja juhistele:  

-        Küpsiste seadistused Internet Exploreris
-        Küpsiste seadistused Firefoxis
-        Küpsiste seadistused Google Chrome’is
-        Küpsiste seadistused Safaris

Veebilehitsejaid võidakse ajakohastada ja muuta, seega ei saa me tagada, et need vastaksid täpselt teie veebilehitseja versioonile.

 

Küpsised veebis

Veebis kasutatakse järgmist liiki küpsiseid: 

 • Funktsionaalsed küpsised
  Google Tag Manager: Võimaldab küpsiste rakendamist kodulehe lähtekoodi muutmata
 • Analüütika küpsised
  Google Analytics: Veebilehel külastuskordade jälgimine, mille andmed saadetakse Google Analyticsisse
 • Reklaamküpsised
  Facebook Connect: Võimaldab külastajatele veebilehel suhtlemist läbi oma Facebooki konto
  Facebook Custom Audience: Kogub andmed kindla Facebookis loodud sihtgrupi kohta
  Facebook Pixel: Jälgib konversioone Facebookis
  DoubleClick: Google’i reklaamitööriist, mis suudab jälgida sama kasutajat erinevatel veebilehtedel

Kui jätkate veebi kasutamist vastavaid õigusi piiramata, loetakse, et olete küpsiste kasutamisega nõus. 

Täiendavate küsimuste korral küpsiste kasutamise kohta võite saata kirjaliku päringu e-posti aadressil mentos@jungent.eu  (saaja: Mentos Eesti). 

Jaga sõpradega